Madencilerin açlık grevi 7. gününde: 20 işçi hastaneye kaldırıldı | Giresun Yağlıdere Resmi Web Sitesi
GİRESUN
YAĞLIDERE
SON DAKİKA

Anasayfa > Haberler > Gündem > Madencilerin açlık grevi 7. gününde: 20 işçi hastaneye kaldırıldı

Madencilerin açlık grevi 7. gününde: 20 işçi hastaneye kaldırıldı
Son Güncellenme : 25 May 2016 20:45

Zonguldak’ta 85 işçinin geçen hafta başlattığı ocaktan çıkmama ve açlık grevi eylemi 7’nci gününde devam ediyor. Eylemde rahatsızlanan 20 işçi hastaneye kaldırılırken, 65 işçi eylemini sürdürüyor.

Zonguldak’ın Kilimli İlçesi Gelik Beldesi’nde Deka Madenclik A.Ş. ve bu şirkete bağlı Balçın Madencilik’te çalışan 245 maden işçisi, 4 aydan bu yana ücret alamadıkları gerekçesiyle 4 Nisan’da iş bıraktı.

İşçiler, 13 Nisan’da şirketlere kayyum atanması üzerine ücretlerin ödenmesi için eylemler yapmaya başladı.

Seslerini duyurmaya çalışan işçilerden 85’i, geçen çarşamba akşamı maden ocağına girerek dışarıya çıkmama eylemi başlattı.

İşçiler, eylemlerini bir gün sonra açlık grevine dönüştürdü.

Bir hafta içerisinde 20 maden işçisi rahatsızlanarak eylemi bırakmak zorunda kaldı.

65 işçi yer altındaki eylemlerini sürdürürken polis, eylemci işçilerin ailelerin ve diğer işçilerin maden ocağı önüne yaklaşmalarına izin vermiyor.

Kaynak haber

Bu Haberler Dikkatinizi Çekebilir
Copyright Yaglidere.Net ' Tüm Hakları Saklıdır.Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmaktadır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.Ajanslar ve Web site sahipleri İzinsiz kullanılamaz. Kullanıldığı takdirde kullanan kişiler sorumludur.Yaglidere.net İlçe ve köy Portalı